بلاگ - شرکت واقعیت افزوده پندار
جنگ بر سر پلتفرم های واقعیت افزوده
۳۱ خرداد

جنگ بر سر پلتفرم های واقعیت افزوده

جنگ بر سر پلتفرم های واقعیت افزوده شروع شده است ! شاید فیسبوک قدرتمندترین اپلیکیشن حال حاضر دنیا باشد , اما به هر حال یک اپلیکیشن روی سیستم عامل اپل است. چشم انداز بزرگ فیس بوک برای فناوری واقعیت افزوده این بود که آنرا در اختیار توسعه دهندگان قراردهد تا آنها تجربیات واقعیت افزوده را در بین کاربران نشر دهند , اما فقط تا وقتی این تجربیات داخل اپلیکیشن فیس بوک بود! ادامه مطلب »

معرفی ARkit , اولین فریم ورک واقعیت افزوده اپل در کنفرانس WWDC2017
۱۷ خرداد

معرفی ARkit , اولین فریم ورک واقعیت افزوده اپل در کنفرانس WWDC2017

در کنفرانس امسال شرکت اپل موسوم به WWDC 2017 اپل اولین فریم ورک واقعیت افزوده خود یعنی ARKit را معرفی کرد. همانطور که از اسم آن برمی آید این فریم ورک قرار است قابلیت های واقعیت افزوده به iOS 11 برای توسعه دهندگان ارائه دهد. این اولین تلاش اپل برای ورود به حوزه ی واقعیت افزوده است و عجیب نیست که اپل طبق سیاست های خود اولین قشری را که با آن درگیر میکند توسعه دهندگان باشند.
اپل با این فریم ورک نوید ترک کردن پایا و سریع که اجازه میدهد اجسام مجازی به دنیای واقعی وارد شوند را می دهد. از دیگر ویژگی های ARkit می توان به قدرت محاسبه و درک محیط با اطلاعات بسیار کم , تخمین میزان نور محیط , تخمین اندازه , قالب های آماده ی Xcode و همچنین پشتیبانی برای موتورهای Unity , Unreal و SceneKit اشاره کرد. ادامه مطلب »

اپلیکیشن واقعیت افزوده دنا
۳۱ فروردین

اپلیکیشن واقعیت افزوده دنا

شرکت واقعیت افزوده پندار در ادامه همکاری های خود با گروه صنعتی ایران خودرو اقدام به طراحی و ساخت اپلیکیشن واقعیت افزوده دنا که یکی از منحصر بفردترین اپلیکیشن های واقعیت افزوده می باشد کرده است. در این اپلیکیشن کاربران قادر خواهند بود تمامی نمای خودروی دنا را مشاهده کرده و رنگ های مختلف این خودرو را در نمای واقعیت افزوده مشاهده نمایند. علاوه بر این امکانات کاربران می توانند نمای داخلی خودرو را نیز در محیط واقعیت مجازی دیده و خود را داخل خودرو حس کنند. ویژگی منحصر بفرد این اپلیکیشن بازی خودروی دنا است که در آن کاربران می توانند در محیط خود با خودروی دنا رانندگی کرده و بر اساس معیارهای تعیین شده در اپلیکیشن بازی کنند.

اپلیکیشن دنا را می توانید برای دستگاه های اندروید و iOS از لینک های زیر دانلود نمایید:
نسخه اندروید : لینک دانلود
لینک اپل : لینک دانلود
دانلود پترن :  لینک دانلود

واقعیت افزوده برای همه
۱۷ اسفند

واقعیت افزوده برای همه

چند ماه پیش اولین پلتفرم واقعیت افزوده ایران “پندار+” رونمایی شد. با توجه به نو بودن فناوری واقعیت افزوده یا Augmented Reality و عدم آشنایی خیلی از افراد از امروز قابلیت تست رایگان برای پندار+ فراهم شده. همه کاربران میتوانند بصورت کاملا رایگان تجربه های واقعیت افزوده خودشان را بسازند. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت pendar.plus مراجعه نمایید.

پندار پلاس – اپلیکیشن جامع واقعیت افزوده
۰۲ آذر

پندار پلاس – اپلیکیشن جامع واقعیت افزوده

پندار پلاس, اپلیکیشن جامع واقعیت افزوده ایران با شعار “چشم سوم ایرانیان است.” هدف این اپلیکیشن کاهش هزینه ها و همچنین ارائه خدمات واقعیت افزوده به همگان بدون نیاز به دانش برنامه نویسی است . برای اطلاعات بیشتر در خصوص سامانه پندار+ به وبسایت pendar.plus مراجعه نمایید.

مطلب پلاس – اپلیکیشن واقعیت افزوده جامع مطبوعات
۲۰ تیر

مطلب پلاس – اپلیکیشن واقعیت افزوده جامع مطبوعات

شرکت واقعیت افزوده پندار بعنوان اولین و بزرگترین تولید کننده واقعیت افزوده در ایران، با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش سرعت دسترسی به اینترنت در گوشی های همراه، زمینه را برای ایجاد نرم افزار واقعیت افزوده جامع مطبوعات مساعد دیده و آن را تولید نموده است.
ادامه مطلب »